Γερμανία - Ρουμανία: Ο Χάτζι το 0-1 με ποδιά στον Ρούντιγκερ και γκολάρα με το μυτάκι! (vid)

Ο Ιάνις Χάτζι έκανε... ανάστατη την άμυνα της Γερμανίας και νίκησε με εντυπωσιακό τελείωμα με το μυτάκι τον Μάνουελ Νόιερ, αφού πρώτα έριξε... μεγαλοπρεπή ποδιά στον Ρούντιγκερ.

Η Ρουμανία πήγε προηγούμενη στο ημίχρονο κόντρα στη Γερμανία στο Αμβούργο, χάρη στον απολαυστικό, υιό Χάτζι. Ο Ιάνις, γιος του σπουδαίου Γκεόργκε, έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα των Πάντσερ στο 9ο λεπτό, μπήκε διαγώνια στην περιοχή και μοίρασε... ποδιά στον Αντόνιο Ρούντιγκερ, για να εκτελέσει με υπέροχο τελείωμα με το μυτάκι και να νικήσει τον Νόιερ για το 0-1. Μόλις το δεύτερο γκολ σε 21 συμμετοχές με το εθνόσημο, αλλά ικανό για να δείξει το θράσος και την κλάση του.