Εξαιρετικό γκολ του Κόλο Μουανί και 0-1 η Γαλλία στο 42' (vid)

Γαλλία

Τρία λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 45, η Γαλλία κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο ματς με την Εθνική μας στην OPAP Arena. Οι «τρικολόρ» άλλαξαν ωραία την μπάλα, με τον Ζιρού να πασάρει στον Κόλο Μουανί που με δυνατό σουτ νίκησε τον Βλαχοδήμο κάνοντας το 0-1.

Μέχρι το 42' μπόρεσε η Ελλάδα να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στο ματς με την Γαλλία στην OPAP Arena για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024. Τρία λεπτά πριν ολοκληρωθούν τα 45, ο Ζιρού βρήκε με εξαιρετική no look πάσα τον Κόλο Μουανί που με έναν «κεραυνό» δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον Βλαχοδήμο κάνοντας έτσι το 0-1.