Ρονάλντο: O Κριστιάνο άνοιξε το σκορ για την Πορτογαλία κόντρα στο Λιχτενστάιν με φανταστικό «σκάψιμο» (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
portugal_cristiano_ronaldo

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης της Πορτογαλίας με το Λιχτενστάιν στο Βαντούζ με φανταστικό «σκάψιμο» μέσα από την περιοχή.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε το 128ο γκολ του στη 204η εμφάνιση του με τη φανέλα της Πορτογαλίας. Στο 46ο λεπτό του αγώνα με το Λιχτενστάιν στο Βαντούζ για τα προκριματικά του Euro 2024 ο Ντιόγκο Ζότα έβγαλε έξυπνη μπαλιά με το εξωτερικό και βρήκε τον CR7 στον χώρο, με τον 38χρονο σούπερ σταρ να κάνει το 0-1 με εξαιρετικό «σκάψιμο».

Θυμίζουμε πως το ματς είναι βαθμολογικά αδιάφορο, καθώς οι Πορτογάλοι έχουν «καθαρίσει» την πρωτιά του 10ου Ομίλου, ενώ το Λιχτενστάιν είναι στην τελευταία θέση χωρίς βαθμό.