Κρίσταν Πάλας – Μαν. Σίτι: Δυο γκολ σε ελάχιστα δευτερόλεπτα από Αγουέρο και Τόρες (vids)

Η Μάντσεστερ Σίτι μπορεί να ζορίστηκε απέναντι στην Πάλας, όμως, μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα βρήκε δυο φορές το δρόμο για τα δίχτυα με τις πρώτες της τελικές στον αντίπαλο στόχο!

Οι «πολίτες» ήταν νωθροί στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Λονδίνο, όμως, με την έναρξη της επανάληψης έδειξαν ότι αρκούν ελάχιστες ποιοτικές στιγμές για να καθαρίσει ένα ματς η ομάδα του Γκουαρδιόλα.

Το πολύ δυνατό σουτ του Αγουέρο στο 57' από το γέμισμα του Μεντί από αριστερά και το πλασέ του Φεράν Τόρες στο 59' από τα όρια της περιοχής έγραψαν το 2-0 από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.