Άρσεναλ – Λέστερ: Κεφαλιά – ψαράκι του «καυτού» Βάρντι, έφτασε την μισή ντουζίνα γκολ (vid)

Δέκα λεπτά πριν από την συμπλήρωση των 90, ο Τζέιμι Βάρντι νίκησε τον Μπερντ Λένο, άνοιξε το σκορ στον αγώνα Άρσεναλ - Λέστερ και σημείωσε το ενδέκατο γκολ του σε δώδεκα αγώνες με τους Κανονιέρηδες και έκτο φετινό του στην Premier League.

Ο Τζέιμι Βάρντι... γλυκάθηκε με τον περυσινό τίτλο του πρώτου σκόρερ στην Premier League και έχει βάλει πλώρη και για τον φετινό! Στο 80ό λεπτό του αγώνα με την Άρσεναλ στο Λονδίνο, ο επιθετικός – σημείο αναφοράς της Λέστερ νίκησε με κεφαλιά – ψαράκι τον Μπερντ Λένο, ύστερα από σέντρα του πρωτοεμφανιζόμενου Τσενγκίς Ουντέρ (αμφότεροι μπήκαν ως αλλαγή), άνοιξε το σκορ για τις Αλεπούδες και έφτασε αισίως τα έξι γκολ στο πρωτάθλημα, σε ισάριθμα παιχνίδια.

Συν τοις άλλοις, αυτό ήταν το ενδέκατο γκολ του Βάρντι σε δώδεκα αγώνες με τους Κανονιέρηδες, όντας ο δεύτερος μεγαλύτερος «δήμιος» τους στην Premier League μετά τον Γουέιν Ρούνεϊ (δώδεκα γκολ). «Καυτός» θα έρθει στην Αθήνα για το ματς του Europa League με την ΑΕΚ (Πέμπτη 29/10, 19:55) ο μίστερ Βάρντι...