Μάντσεστερ Σίτι - Γουότφορντ: Ο Ζεσούς πέτυχε «καρέ» και ασίστ για το 5-1 (vid)

Ασταμάτητος ο Γκάμπριελ Ζεσούς κόντρα στη Γουότφορντ, συμπλήρωσε καρέ τερμάτων και μαζί με την ασίστ στο τρίτο γκολ έγραψε σχεδόν... μόνος του το 5-1 για τη Σίτι.

Η καλή μέρα του Γκάμπριελ Ζεσούς φάνηκε με το... καλησπέρα στο παιχνίδι κόντρα στη Γουότφορντ. Ο Βραζιλιάνος ήταν εκείνος που με δύο προσωπικά γκολ έγραψε το 2-0 υπέρ της Μάντσεστερ Σίτι στο 23', ενώ πιστώθηκε τυπικά και την ασίστ στο πανέμορφο 3-1 από τον Ρόδρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, απλά συνέχισε από εκεί που το άφησε και μόλις στο 49' ολοκλήρωσε το χατ-τρικ, αναλαμβάνοντας εύστοχα την εκτέλεση του πέναλτι. Μόλις έξι λεπτά αργότερα, ο Ζεσούς συμπλήρωσε καρέ τερμάτων (!) από δεύτερη ασίστ του Ντε Μπρόινε κι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1, βάζοντας φαρδιά-πλατιά τη σφραγίδα του.