Λίβερπουλ: Αποθέωσε Τσιμίκα ο Φαμπίνιο: «Πάμε αδερφέ» (vid)

Κώστας Τόπας
Ο Φαμπίνιο αποθέωσε τον Κώστα Τσιμίκα για την εμφάνισή του στον αγώνα με την Σριούσμπερι για τον τρίτο γύρο του FA Cup.

Ο 25χρονος Έλληνας διεθνής μπακ μπορεί να μην πήρε αυτή τη φορά φανέλα βασικού, ωστόσο πέρασε ως αλλαγή στο φινάλε και κατάφερε να συγκεντρώσει τα φώτα πάνω του.

Συγκεκριμένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιμίκας αντικατέστησε τον Ρόμπερτσον και λίγο αργότερα με δική του εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στην καρδιά των φιλοξενούμενων. Εκεί όπου ο Φαμπίνιο δεν αντιμετώπισε πολλά προβλήματα, ώστε να κάνει το 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Τσιμίκας δημοσίευσε μια φωτογραφία στα social media, όπου τον δείχνει να πανηγυρίζει μαζί με τον Βραζιλιάνο μέσο, λίγα δευτερόλεπτα μετά την επίτευξη του τέταρτου τέρματος. Από την πλευρά του ο Φαμπίνιο αποθέωσε τον συμπαίκτη του στα σχόλια της δημοσίευσης, γράφοντας χαρακτηριστικά «Πάμε αδερφέ».

@Photo credits: IG: tsimikas21