Ιαπωνία - Κόστα Ρίκα 0-1: Τα highlights της μεγάλης νίκης των «Τίκος» επί των Ασιατών (vid)

Η Κόστα Ρίκα επικράτησε της Ιαπωνίας με 1-0 χάρη σε υπέροχο τέρμα που σημείωσε ο Φούλερ στο 81ο λεπτό.

Οι Ασιάτες μπορεί να μην έθελξαν με την απόδοσή τους, ωστόσο ήταν η ομάδα που έδειχνε πως έχει τις περισσότερες πιθανότητες να σκοράρει. Δεν το κατάφεραν αυτό και μάλιστα δέχθηκαν και γκολ από τους Κοσταρικανούς, οι οποίοι μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχαν απειλήσει σχεδόν καθόλου.

Ο Φούλερ ήταν εκείνος που πέτυχε το «χρυσό» όπως αποδείχθηκε γκολ για την Κόστα Ρίκα στο 81ο λεπτό μ' ένα υπέροχο τεχνικό σουτ, το οποίο και χάρισε τελικά τη νίκη στην ομάδα του κόντρα στην Ιαπωνία και την κράτησε εντός του παιχνιδιού της πρόκρισης.