Ναντ - Μονακό 3-3: Έμειναν ζωντανοί οι Μονεγάσκοι σε φοβερό ματς

Ιάσονας Θεριός
minamino_goal

Στο ντεμπούτο του Ντόουγκλας Αουγκούστο με τη Ναντ, η Μονακό της απέσπασε δραματική ισοπαλία, φεύγοντας, χάρη σε γκολ στο 85', με το 3-3 από την έδρα της.

Ναντ και Μονακό προσέφεραν απλόχερα θέαμα, αλλά καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να χαρεί τους βαθμούς της νίκης, αφού αλληλοεξουδετερώθηκαν κι έμειναν στο 3-3 στην έδρα της πρώτης. Ντεμπούτο πραγματοποίησε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Ντόουγκλας Αουγκούστο, που αγωνίστηκε βασικός και για 69 λεπτά με τη Ναντ.

Τα Καναρίνια πήραν από νωρίς σημαντικό προβάδισμα χάρη στα γκολ των Μοχάμεντ και Καστεγέτο στο 5ο και 15ο λεπτό, με τον Μιναμίνο όμως να μειώνει στο 27'. Ο Μοχάμεντ σκόραρε ξανά στο 48', ωστόσο τα τέρματα των Μπεν Γεντέρ και Μποαντού στο 58' και το 85' χάρισαν στους Μονεγάσκους την ισοπαλία.