Αλμερία - Σεβίλλη 2-2: Το Σεβιγιάνικο πάρτι χάλασε στο 90+5΄

Suso

Η Σεβίλλη κρατούσε σφικτά τη νίκη με ανατροπή μέχρι τις καθυστερήσεις, αλλά στο 90+5΄η ουραγός Αλμερία χτύπησε για να πάρει τον βαθμό με 2-2.

Τι κι αν ανέτρεψε το σκορ μέσα στο τελευταίο δεκάλεπτο; Η Σεβίλλη τελικά δεν κατάφερε να δραπετεύσει από την έδρα της ουραγού Αλμερία, καθώς ισοφαρίστηκε στο 90+5΄και πέταξε δυο βαθμούς (2-2).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 38΄με τον Εμπραρμπά και έβαλαν δύσκολα στους Σεβιγιάνους, οι οποίοι ωστόσο το έφεραν τούμπα μέσα σε πέντε λεπτά. Αρχικά στο 81΄ο Λουκεμπάκιο ισοφάρισε με διαγώνιο σουτ, ενώ στο 86΄ο Οκάμπος ολοκλήρωσε την ανατροπή για το 2-1.

Η χαρά τους ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 90+5΄ο Μιλοβάνοβιτς έσωσε τον βαθμό για την Αλμερία, η οποία βέβαια χρειάζεται πολλά παραπάνω από ισοπαλίες για να παραμείνει και τη νέα σεζόν στην κατηγορία...