Βαλένθια - Χετάφε 1-0: Με το δεξί οι «Νυχτερίδες» στη LaLiga! (vid)

Η Βαλένθια αν και βρέθηκε να παίζει από το 3' με παίκτη λιγότερο, πήρε τη νίκη 1-0 επί της Χετάφε στο Μεστάγια και μπήκε με το δεξί στη LaLiga.

Με το δεξί η Βαλένθια στη φετινή LaLiga, επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Χετάφε παρά το γεγονός πως σχεδόν σε όλο το ματς έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Μόλις στο 3' αποβλήθηκε μα απευθείας κόκκινη ο Γκιγιαμόν. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έξι λεπτά αργότερα πήραν προβάδισμα. Ο Τσερίσεφ κέρδισε πέναλτι, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν, αλλά ο Σολέρ που ανέλαβε την εκτέλεση διαμόρφωσε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και στο 30' βρέθηκαν κοντά στο γκολ, αλλά η κεφαλιά του Σουάρες δε βρήκε στόχο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς άνοιξε αρκετά, με τη Χετάφε να έχει δοκάρι στο 81' με τον Αραμπάρι! Oι Μαδριλένοι πίεσαν ασφυκτικά, αλλά ο Μαμαρντασβίλι με δυο μεγάλες επεμβάσεις κράτησε το μηδέν!