Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το Athens Kallithea-Παναιτωλικός 2-2 (vid)

juanpi_eurokinisi

Ο Παναιτωλικός βρήκε νωρίς δύο γκολ στο «Ελ Πάσο», η Athens Kallithea ισοφάρισε αλλά τα «καναρίνια» πήραν την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν σήμερα (17/1) Athens Kallithea και Παναιτωλικός, αποτέλεσμα που έστειλε τα «καναρίνια» στα προημιτελικά του Κυπέλλου χάρις στο 3-2 που είχε κερδίσει στον πρώτο αγώνα του ζευγαριού.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν αρκετά νωρίς δύο γκολ, με την κεφαλιά του Μπρούνο Ντουάρτε στο 7' και την πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι στο 12'.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 36' με την από αέρος «οβίδα» του Λουκίνα και έφεραν το ματς στα ίσα στο 90΄+1' με τον Τόρες.

Ομως στα υπόλοιπα λεπτά των καθυστερήσεων δεν κατάφεραν να στείλουν το ζευγάρι στην παράταση, ενώ στο 90'+3' έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του πορτιέρε τους Βοσνιάδη.

@Photo credits: eurokinissi