Λαμία-Αρης: Ο Σαράνοφ απέκρουσε το πέναλτι του Γκάμα και προκρίθηκε η Λαμία! (vid)

Ηρωικός Σαράνοφ. O γκολκίπερ των γηπεδούχων «νίκησε» τον Μπρούνο Γκάμα στις καθυστερήσεις της παράτασης και έστειλε την ομάδα του στους «4» του Κυπέλλου.

Μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει τη Λαμία σε 1-1 και να πάρει αυτός την πρόκριση απώλεσε ο Αρης στις καθυστερήσεις του ματς, όπου έχασε με 1-0. Τότε καταλογίστηκε πέναλτι σε ανατροπή του Γκάμα από τον Τζανδάρη, την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Πορτογάλος όμως ο Σαράνοφ απέκρουσε και στην εξέλιξη της φάσης ο Γκανέα σούταρε ψηλά άουτ!

Ετσι οι γηπεδούχοι προκρίθηκαν στα ημιτελικά, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν «χάσει» πέναλτι και στο πρώτο ημίχρονο με τον Καμαρά.

@Photo credits: INTIME