Οι πρώτες ομάδες που πήραν την πρόκριση στην 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Οι πρώτες ομάδες που πήραν την πρόκριση στην 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

bet365

Τα πρώτα ματς της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας έλαβαν χώρα το Σάββατο (28/8) με το κυρίως πρόγραμμα να διεξάγεται την Κυριακή (29/8) και την 1η φάση να ολοκληρώνεται στις 5 Σεπτέμβρη.

Προκρίσεις πήραν οι ΑΕ Λευκίμμης, Κοζάνη, Αίας Σαλαμίνας και Άγιος Νικόλαος. Επίσης Αταλάντη, Διαγόρας Βραχνεΐκων και Μακεδονικός προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, καθώς οι αντίπαλοι τους (Πανιώνιος, Απόλλων Πόντου, ΑΠΣ Ζάκυνθος) δήλωσαν συμμετοχή στη Super League 2. Θυμίζουμε ότι ο Χαραυγιακός πέρασε χωρίς αγώνα στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αναλυτικά:

Κύπελλο Ελλάδας – 1η φάση
Κυριακή 29/8 – 17:00

ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 2-2 κ.δ 3-2 παράταση (Σάββατο 28/8 – 17:00)

ΦΣ Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1 (Σάββατο 28/8 – 17:00)

Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-0 κ.δ 3-4 πεν. (Σάββατο 28/8 – 17:00)

Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης 2-0 (Σάββατο 28/8 – 17:00)

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων

Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020

Πανιώνιος-Αταλάντη*

Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας

ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα

Διαγόρας Βραχνεΐκων*-ΑΠΣ Ζάκυνθος

Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας

Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης

Φωστήρας-Παναχαϊκή

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλινίου

Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός*

Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης

Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Αβάτου

Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης

Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός

Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας

ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου

ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς

Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου

Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι (Κυριακή 5/9 – 14:00)

ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός (Κυριακή 5/9 – 14:00)

Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (Κυριακή 5/9 – 16:00)

Αιολικός-Πανελευσιανιακός (Κυριακή 5/9 – 17:00)

Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβά (Κυριακή 5/9 – 17:00)

Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (Κυριακή 5/9 – 17:00)

ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος (Κυριακή 5/9 – 17:00)

ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (Κυριακή 5/9 – 17:00)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛAΔΑΣ NEWS FEED