Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε: Οι τρεις ευκαιρίες της τουρκικής ομάδας στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Ο Τζέκο σουτάρει εναντίον της Φενέρμπαχτσε

Τρεις καλές στιγμές είχε η Φενέρμπαχτσε στο α' μέρος εναντίον του Ολυμπιακού, αλλά Κάρμο και Τζολάκηα αντέδρασαν σωστά σε κρίσιμες φάσεις.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο και στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου κατάφερε η Φενέρμπαχτσε να απειλήσει τον Ολυμπιακό κατά τη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου, στο οποίο οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στο έξοχο σουτ του Κώστα Φορτούνη στο 8' και το πλασέ του Γιόβετιτς από ασίστ του αρχηγού στο 32'.

Η πρώτη φάση ήταν στο 4', όταν από σέντρα του Τάντιτς ο Τζέκο σούταρε δυνατά, η μπάλα προσέκρουσε στο σώμα του Κάρμο και κατέληξε άουτ.

Η δεύτερη ήταν στο 45' + 3' όταν το φάουλ του Καβεχτσί πέρασε ελάχιστα άουτ.

Η τρίτη καλή στιγμή της Φενέρμπαχτσε καταγράφηκε στο 45' +5' όταν ο Τζολάκης απέκρουσε το τεχνικό σουτ του Κρούνιτς.

@Photo credits: eurokinissi