ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός: Οι 7+1 υποψήφιοι αντίπαλοι στο Conference League

Newsroom
Μπαλάκια κλήρωσης Conference League

bet365

Οι υποψήφιοι αντίπαλοι των ΑΕΚ, Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στο Conference League, αν την τελευταία αγωνιστική του Europa League, πάρουν τα αποτελέσματα που θέλουν.

Μπορεί το όνειρο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League να έσβησε για ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό μετά τις χθεσινές τους ήττες από Μπράιτον, Βιγιαρεάλ και Φράιμπουργκ, όμως αυτό της παρουσίας στο Conference League παραμένει ζωντανό. Μάλιστα το «τριφύλλι» και οι «ερυθρόλευκοι» έχουν βατό έργο για να τα καταφέρουν, καθώς την τελευταία αγωνιστική παίζουν εντός έδρας με Μακάμπι Χάιφα και Μπάτσκα Τόπολα, ενώ η Ένωση μόνο ξεγραμμένη δεν θα πρέπει να θεωρείται στην Ολλανδία με τον Άγιαξ, σύμφωνα με την απόδοσή τους.

Αν τα καταφέρουν λοιπόν, στην κλήρωση θα κληθούν να αντιμετωπίσουν μία από τις ομάδες που θα έχουν τερματίσει στην δεύτερη θέση των ομίλων τους, με το μενού όπως μπορείτε να δείτε και παρακάτω, να περιλαμβάνει τα πάντα... Από ομάδες που είναι στα μέτρα τους, μέχρι πολύ δυνατούς συλλόγους...
Αν δεν υπήρχε η τελευταία αγωνιστική και οι ελληνικές ομάδες έπαιρναν το εισιτήριο για το Europa Conference, οι υποψήφιοι αντίπαλοί τους θα ήταν οι εξής...

  • Σλόβαν Μπρατισλάβας (1ος όμιλος)
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ (2ος όμιλος)
  • Ντιναμό Ζάγκρεμπ (3ος όμιλος)
  • Μπόντο Γκλιμτ (4ος όμιλος)
  • Λέγκια (5ος όμιλος)
  • Φερεντσβάρος (6ος όμιλος)
  • Άιντραχτ Φρανκφούρτης (7ος όμιλος)
  • Λουντογκόρετς (8ος όμιλος)

Επειδή όμως υπάρχει άλλη μία αγωνιστική ημέρα και σε πολλούς ομίλους (με εξαίρεση αυτόν του ΠΑΟΚ, όπου η Άιντραχτ είναι σίγουρα 2η) παίζονται και τα εισιτήρια για την επόμενη φάση, αλλά και η σειρά στις δύο πρώτες θέσεις του ομίλου, δείτε τις βαθμολογίας και τα ματς που απομένουν.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Λιλ 11 --Προκρίθηκε
  2. Σλόβαν Μπρατ.10 --Προκρίθηκε
  3. Κλάκσβικ 4
  4. Ολίμπια Λ. 3

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 22:00 Σλόβαν Μπρατισλάβας - Ολίμπια Λιουμπλιάνα
  • 22:00 Λιλ - Κλάκσβικ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Γάνδη 13 --Προκρίθηκε
  2. Μακάμπι Τ.Α.12 --Προκρίθηκε
  3. Ζόρια Λουχ. 4
  4. Μπρέινταμπλικ 0

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 22:00 Μακάμπι Τελ Αβίβ - Γάνδη
  • 22:00 Ζόρια Λουχάνσκ - Μπρέινταμπλικ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Βικτόρια Πλζεν 15 --Προκρίθηκε
  2. Ντινάμο Ζ. 6
  3. Μπαλκάνι 4
  4. Αστάνα 4

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 22:00 Βικτόρια Πλζεν - Αστάνα
  • 22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Μπαλκάνι

4ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Μπριζ 13 --Προκρίθηκε
  2. Μπόντο Γκλιμτ 10 --Προκρίθηκε
  3. Λουγκάνο 4
  4. Μπεσίκτας 1

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου
22:00 Μπριζ - Μπόντο Γκλιμτ
22:00 Λουγκάνο - Μπεσίκτας

5ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Άστον Βίλα 12 --Προκρίθηκε
  2. Λέγκια 9
  3. Άλκμααρ 6
  4. Ζρίνσκι 3

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 19:45 Λέγκια Βαρσοβίας - Άλκμααρ
  • 19:45 Ζρίνσκι - Άστον Βίλα

6ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Φιορεντίνα 11 --Προκρίθηκε
  2. Φερεντσβάρος 9
  3. Γκενκ 6
  4. Τσουκαρίσκι 0

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 19:45 Γκενκ - Τσουκαρίτσκι
  • 19:45 Φερεντσβάρος - Φιορεντίνα

7ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΠΑΟΚ 13 --Προκρίθηκε
  2. Άιντραχτ 9 --Προκρίθηκε
  3. Αμπερντίν 3
  4. Ελσίνκι 2

8ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. Νόρτζελαντ 10
  2. Φενερμπαχτσέ 9
  3. Λουντογκόρετς 9
  4. Σπαρτάκ Τρνάβα 1

6η αγωνιστική - Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου

  • 19:45 Λουντογκόρετς - Νόρτζελαντ
  • 19:45 Φενερμπαχτσέ - Σπαρτάκ Τρνάβα

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: Getty Images/Ideal Image
 

EUROPA CONFERENCE LEAGUE Τελευταία Νέα