Γερμανία - Ουγγαρία: Ο Άνταμ Σάλαϊ τιμώρησε την άμυνα της Μάνσαφτ για το 0-1 (vid)

Η Ουγγαρία άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ρόλαντ Σάλαϊ, ο οποίος στο 11ο λεπτό τιμώρησε την αδράνεια της άμυνας της Γερμανίας.

Η Ουγγαρία τέθηκε αντιμέτωπη το βράδυ της Τετάρτης (23/6) με τη Γερμανία για την τελευταία (τρίτη) αγωνιστική του έκτου ομίλου του Euro και άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης του Μονάχου.

Οι Ούγγροι εκδήλωσαν εξαιρετική επίθεση, ο Ρόλαντ Σάλαϊ έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Άνταμ με εξαιρετική κεφαλιά τιμώρησε την αδράνεια του αμυντικού διδύμου της Μάνσαφτ - Ματς Χούμελς και Ματίας Γκίντερ - νίκησε τον Μάνουελ Νόιερ και έκανε το 0-1: