Βίσκα: «Αξίζαμε να νικήσουμε»

Ο σκόρερ του πρώτου γκολ της Βοσνίας, Έντιν Βίσκα δεν έκρυψε την απογοήτευση του από την ισοπαλία κόντρα στην Ελλάδα τονίζοντας πως η ομάδα του άξιζε τη νίκη.

Ο 29χρονος εξτρέμ άνοιξε το σκορ στο 10', ο Πιάνιτς έκανε το 2-0, ωστόσο στο τελευταίο ημίωρο άλλαξαν τα πάντα. Ο Έντιν Βίσκα παραδέχθηκε πως οι Βόσνιοι έριξαν ρυθμό λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, αλλά υποστήριξε πως η ομάδα του Ρόμπερτ Προσινέτσκι άξιζε τη νίκη.

«Ξεκινήσαμε όπως ακριβώς θέλαμε, πιέσαμε από το πρώτο λεπτό σκοράραμε δύο γκολ αλλά κόψαμε τον ρυθμό μας λίγο πριν το ημίχρονο. Στη συνέχεια μείναμε με 10 παίκτες, ενώ κάναμε πέναλτι.

Δεν πρέπει να το βάλουμε κάτω, αλλά να συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο και όλα θα είναι καλά. Αξίζαμε να νικήσουμε, αλλά ελπίζω πως θα μας γυρίσει αυτό στο μέλλον».