Ουτρέχτη - Άγιαξ: Προσωρινή διακοπή για ρίψη πλαστικών ποτηριών

Βασίλης Μπαλατσός
Διακοπη

Η αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τον Άγιαξ διακόπηκε στο 88:30 για ρίψη πλαστικών ποτηριών πίσω από το τέρμα του Αίαντα.

Για ακόμα μια αγωνιστική ματς της Eredivise διακόπηκε. Στο 88:30 της αναμέτρησης του Άγιαξ στην έδρα της Ουτρέχτης ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι για ρίψη μερικών πλαστικών ποτηριών πίσω από την εστία των φιλοξενούμενων!

Οι διαιτητές στην Ολλανδία είναι αυστηροί την τρέχουσα σεζόν μετά από ανάλογη οδηγία της Λίγκας και μπορούν να διακόψουν το ματς με οποιαδήποτε ανάρμοστη συμπεριφορά των οπαδών. Οι δυο ομάδες επέστρεψαν στο παιχνίδι μετά από 18 λεπτά. Η Ουτρέχτη έκανε το 4-3 στο 90+1' ακόμα ένα ποτήρι έπαιξε στον αγωνιστικό χώρο και το ματς διακόπηκε ξανά για περίπου οκτώ λεπτά.