Παναθηναϊκός: Σκόραρε με την Κ23 της Αιγύπτου σε φιλικό κόντρα στην Ρωσία (vid)

Σκόραρε με την Κ23 της Αιγύπτου ο Μπιλάλ σε φιλικό κόντρα στην Ρωσία (vid)

Ο Μπιλάλ Μαζχάρ βρήκε δίχτυα στο φιλικό που έδωσε η Κ23 της Αιγύπτου κόντρα στην Ρωσία ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Ο Μπιλάλ Μαζχάρ κλήθηκε στην Κ23 της Αιγύπτου για τα δύο φιλικά που είχε κανονίσει να δώσει η ομάδα με την εθνική Ρωσίας και μάλιστα κατάφερε να σκοράρει μόλις στα πρώτα λεπτά του πρώτου αγώνα των δύο ομάδων, αφού άνοιξε το σκορ για την χώρα της βόρειας Αφρικής στο 7ο λεπτό.

Ο νεαρός Αιγύπτιος φορ που αγωνίζεται στην δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού, δέχθηκε μία συρτή σέντρα σουτ στα όρια της μικρής περιοχής των Ρώσων και τελείωσε ιδανικά τη φάση για το 1-0.

Για την ιστορία το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν 1-1, αφού για την Ρωσία ισοφάρισε ο Ογκανεσιάν στο 46ο λεπτό. Το επόμενο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων είναι στις 11/09.