Παρί - Μπάγερν: Ο Τσούπο-Μοτίνγκ με κεφαλιά το 0-1 (vid)

Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ (0-1) στο 40ό λεπτό της εκτός έδρας ρεβάνς των προημιτελικών με την Παρί χάρη στο γκολ του πρώην παίκτη της ομάδας της γαλλικής πρωτεύουσας, Ερίκ-Μαξίμ Τσούπο-Μοτίνγκ.

Η Παρί Σεν-Ζερμέν υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης την Μπάγερν στη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League - η γαλλική ομάδα είχε φύγει με τη νίκη (2-3) από το Μόναχο στο πρώτο ματς - και οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 40ό λεπτό.

Το έκαναν, μάλιστα, με τον πρώην παίκτη των Παριζιάνων (είχαν τρία δοκάρια με τον Νεϊμάρ), Ερίκ-Μαξίμ Τσούπο-Μοτίνγκ, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ στην απόκρουση του Κέιλορ Νάβας και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, βάζοντας «φωτιά» στην υπόθεση πρόκριση. Δείτε το γκολ: