Μπενφίκα - Παρί Σεν Ζερμέν: Ο Ντοναρούμα νίκησε τους πάντες εκτός από τον... Ντανίλο (vids)

O εκπληκτικός Ντοναρούμα έκανε φανταστικό πρώτο ημίχρονο στο ματς της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Μπενφίκα, όμως νικήθηκε από τον... συμπαίκτη του Ντανίλο.

Ο Ντοναρούμα έκανε... αδιανόητο ημίχρονο στο «Ντα Λουζ». Οι παίκτες της Μπενφίκα δημιούργησαν μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, όμως ο Ιταλός τερματοφύλακας έμοιαζε ανίκητος και προστάτευε το προβάδισμα της Παρί Σεν Ζερμέν από το φανταστικό γκολ του Μέσι. Εν τέλει οι Αετοί χρειάστηκαν ένα αυτογκόλ για να ισοφαρίσουν. Στο 41΄ ο Φερνάντες έβγαλε τη σέντρα και ο Ντανίλο άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.