Ερυθρός Αστέρας - Μακάμπι Χάιφα: Aπό ήρωας... μοιραίος ο Μπόριαν και 2-1 με Σούντγκρεν (vid)

Ο Μπόριαν στις καθυστερήσεις απέκρουσε το πέναλτι του Χαζίζα αλλά δεν μπόρεσε να βγάλει το συρτό σουτ του Σούντγκρεν και φέρει ευθύνη στο 2-1. Απόλυτη ισορροπία στο ζευγάρι Ερυθρός Αστέρας - Μακάμπι Χάιφα.

Με σκορ... παράτασης ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος της ρεβάνς του Ερυθρού Αστέρα με τη Μακάμπι Χάιφα. Οι Σέρβοι είχαν προηγηθεί με 2-0 χάρη στα γκολ τον Πέσιτς (27') και Ίβανιτς (43') αλλά οι Ισραηλινοί βρήκαν απάντηση στην εκπνοή του ημιχρόνου. Στο 45+4' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, ο Χαζίζα το εκτέλεσε αλλά τον νίκησε ο Μπόριαν , ο οποίος από ήρωας ίσως να αποδειχθεί μοιραίος, καθώς έκανε «γκέλα» στο σουτ του πρώην μπακ του Άρη, Ντάνιελ Σούντγκρεν και η μπάλα πήγε στα δίχτυα για το 2-1. Θυμίζουμε πως στο Ισραήλ είχε νικήσει με 2-1.

@Photo credits: eurokinissi