Λυών: Ντεπάι και Ρεΐν-Αντελαΐντ έπαθαν ρήξη χιαστού στο ίδιο ματς

Καταστροφικό αποδείχθηκε το ματς με την Ρεν για την Λυών, καθώς εκτός από την ήττα στο 90', έχασε το αστέρι της, Μέμφις Ντεπάι, αλλά και τον Ρεΐν-Αντελαΐντ για το υπόλοιπο της σεζόν, με ρήξη χιαστού.

Νοκ-άουτ για το υπόλοιπο της σεζόν ο Μέμφις Ντεπάι.

Από μόνη της αυτή η φράση θα μπορούσε να σπείρει τον πανικό στις τάξεις της Λυών, οι φίλοι της οποίας είδαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου το αστέρι της να υφίσταται ρήξη πρόσθιου χιαστού και να «χαιρετά» για το υπόλοιπο της σεζόν.

Ο σοβαρός τραυματισμός του Ολλανδού άσου, όμως, ήρθε λίγα λεπτά αργότερα από την στιγμή που και ο Ρεΐν-Αντελαΐντ υπέστη ανάλογο πλήγμα, δημιουργώντας τεράστιο πρόβλημα και έντονη δυσφορία για τους Λιονέ.

Το τελικό 0-1 με γκολ στο 90' ήρθε να κλείσει ένα εφιαλτικό βράδυ για τους γηπεδούχους, άπαντες στο στρατόπεδο τους, βέβαια, εστιάζουν στις δύο σημαντικές απώλειες και μάλιστα στο ίδιο ματς, με πιο κομβική αυτή του Ντεπάι.