«Τεσσάρα» της Ντάρμσταντ του Γραμμόζη στη Ζανκτ Πάουλι, έχασε πέναλτι ο Διαμαντάκος (vid)

Τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο σημείωσε η Ντάρμσταντ του Δημήτρη Γραμμόζη συντρίβοντας με 4-0 την Ζανκτ Πάουλι του Διαμαντάκου, ο οποίος έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Την πρώτη νίκη της μετά την διακοπή του πρωταθλήματος σημείωσε η Ντάρμσταντ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Η ομάδα του Δημήτρη Γραμμόζη επικράτησε 4-0 της Ζανκτ Πάουλι και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας της 2.Bundesliga.

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος πέρασε ως αλλαγή στο 61΄ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Έλληνας τεχνικός έχει προαναγγείλει την αποχώρηση του από τον πάγκο της Ντάρμσταντ στο τέλος της σεζόν.