Λεβερκούζεν – Μάιντς 1-0

Η Λεβερκούζεν έφτασε στην πρώτη νίκη της σεζόν, καθώς με γκολ του Χάβερτς επιβλήθηκε με 1-0 της Μάιντς.

Η πίεση ήταν μεγάλη για τον Χάικο Χέρλιχ και τους παίκτες του, αλλά κατάφεραν επιτέλους να φτάσουν στην πρώτη νίκη της σεζόν. Οι γηπεδούχοι πήραν από πολύ νωρίς την πρωτοβουλία και έχασαν τις πρώτες ευκαιρίες απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε πρώτα το μυαλό του στο να κόβει το ρυθμό. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το πρώτο τους σουτ στο 44’, κρατώντας όμως το 0-0 μέχρι το ημίχρονο, με τα σουτ να είναι 16-0 μέχρι εκείνο το σημείο!

''Εδώ παίζεις στην έδρα σου και με Cash Out* '' *Ισχύουν Όροι και Προυποθέσεις

Στην επανάληψη η Μάιντς παραδόξως αποφάσισε να βγει και στην επίθεση, χάνοντας τις πρώτες ευκαιρίες, όμως στο 62’ οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ που δικαιούνταν, με τον Χάβερτς να κάνει το 1-0 και την Λεβερκούζεν να κρατάει μέχρι το τέλος το προβάδισμα, κατεβάζοντας ταχύτητα στη συνέχεια.