Στουτγκάρδη - Ουνιόν Βερολίνου 2-0: Ασταμάτητη στον δρόμο προς τα αστέρια

Ιάσονας Θεριός
stutgart_win

Δίχως καν να ιδρώσει, η Στουτγκάρδη υπέταξε με 2-0 την Ουνιόν Βερολίνου και αύξησε την απόστασή της από την Ντόρτμουντ στην 3η θέση της Bundesliga στους επτά βαθμούς.

Πιστή στο όνειρο η Στουτγκάρδη, δείχνει έτοιμη να πάρει την πρόκριση στο επόμενο Champions League. Μετά την γκέλα κόντρα στην Κολωνία, οι Σουηβοί επέστρεψαν στις νίκες και συνεχίζουν την εξαιρετική τους φετινή πορεία. Η ομάδα του Χένες επικράτησε άνετα 2-0 της Ουνιόν Βερολίνου εντός έδρας και στρογγυλοκάθεται για τα καλά πλέον στην 3η θέση της Bundesliga, επτά βαθμούς πάνω από την 4η Ντόρτμουντ.

Ο Γκιρασί άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό και έθεσε βάσεις νίκης, τις οποίες χαλύβδωσε στο 65' ο Φούλριχ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Με δέκα ολοκλήρωσε η Ουνιόν, εξαιτίας της αποβολής του Σέφερ τέσσερα λεπτά μετά.