Φράιμπουργκ - Βόλφσμπουργκ 2-0! Νίκη... ελπίδας για τετράδα!

Νίκη τετράδας η Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ πήρε εκδίκηση για την εξάρα του πρώτου γύρου, επικράτησε 2-0 της Βόλφσμπουργκ και βρέθηκε στην τετράδα.

Με πρωταγωνιστή τον Σζάλαϊ, ο οποίος σέρβιρε και τα δυο γκολ, η Φράιμπουργκ επικράτησε 2-0 της Βόλφσμπουργκ, κι έπιασε την Ουνιόν στην 4η θέση. Οι γηπεδούχοι πήραν εκδίκηση για την εξάρα του πρώτου γύρου, επέστρεψαν στις νίκες κι έδειξαν έτοιμοι για την αντεπίθεση. Ο Γκίντερ άνοιξε το σκορ στο 71’ έπειτα από ασίστ του Σζάλαϊ, με τον Πέτερσεν στο 75ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα. Στο 80’ ο ίδιος παίκτης σημείωσε τρίτο γκολ, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Χέφλερ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις, αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες.