Εδεσσαϊκός: Παραιτήθηκε από το τοπικό πρωτάθλημα λόγω έλλειψης παικτών!
![..](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2023-10/3476812_1.jpg?itok=MArahRvf)
Ο Εδεσσαϊκός έχει «γράψει» τη δική του ξεχωριστή ιστορία στα ελληνικά γήπεδα, όπου μεταξύ άλλων τη δεκαετία του '90 συμμετείχε για πέντε σερί σεζόν στη μεγάλη κατηγορία (το 1995/96 τερμάτισε στην 9η θέση).
Μάλιστα το 1993 κατέκτησε το Βαλκανικό Κύπελλο, ενώ το 1995 έφτασε ως τα ημιτελικά του Κυπέλλου όπου και αποκλείστηκε από την ΑΕΚ.
Τη φανέλα του φόρεσαν σπουδαίοι παίκτες του παρελθόντος, όμως τα τελευταία χρόνια ακολουθούσε φθίνουσα πορεία και πέρσι αγωνίζονταν στη Γ' Εθνική, όπου και υποβιβάστηκε στα τοπικά της Πέλλας.
Σήμερα (5/10) έγινε γνωστό πως δεν θα πάρει μέρος στο νέο πρωτάθλημα λόγω έλλειψης παικτών και μάλιστα ενημέρωσε σχετικά τις αρμόδιες αρχές.
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.