Νότια Κορέα-Καμερούν 1-0: Bασικοί Ιν Μπεόμ και Ενκουλού, τραυματίστηκε ο Ουί Τζο

Η Νότια Κορέα των Ιν Μπεόμ Χουάνγκ - Ουί Τζο επικράτησε 1-0 του Καμερούν των Κούντε - Ενκουλού. Ο Σον στο 35' διαμόρφωσε το σκορ. Έπαιξα δέκα λεπτά και τραυματίστηκε ο Ουί Τζο Χουάνγκ.

Φιλική νίκη για την Νότια Κορέα κόντρα στο Καμερούν. Ο Σον στο 35' ήταν ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης.

Ο Ιν Μπεόμ Χουάνγκ έπαιξε βασικός για τους γηπεδούχους, όπως κι ο Ενκουλού του Άρη. Στο 72' πέρασε στο ματς ο Ουί Τζο αντί του Τζέονγκ Γου Γέονγκ, όμως δέκα λεπτά αργότερα (82') αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού. Από την πλευρά του ο χαφ του Ολυμπιακού Πιέρ Κούντε πέρασε στο ματς στο 78'.