UEFA Youth League: Με την Σλάβια Σόφιας κληρώθηκε ο Παναθηναϊκός
![UEFA Youth League: Με την Σλάβια Σόφιας κληρώθηκε ο Παναθηναϊκός](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-08/panathinaikos_k19.jpg?itok=JG-eoxtQ)
Η κληρωτίδα έφερε στον δρόμο των «πρασίνων» την πρωταθλήτρια Βουλγαρίας, Σλάβια Σόφιας, το εμπόδιο της οποίας θα πρέπει να ξεπεράσει το «τριφύλλι» για να προκριθεί στον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης. Εκεί, ο Παναθηναϊκός θα βρει απέναντί του τον νικητή του ζευγαριού Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) - Τρέντσιν (Σλοβακία).
Τα παιχνίδια του πρώτου γύρου θα γίνουν στις 14 Σεπτεμβρίου και 5 Οκτωβρίου ενώ εκείνα του δεύτερου θα λάβουν χώρα στις 26 Οκτωβρίου και στις 2 Νοεμβρίου. Οι νικητές των δύο γύρων θα προκριθούν στην φάση των «16» του UEFA Youth League μαζί με τους νικητές των ομίλων του Champions League Κ19.
Our #U19 team will face Slavia Sofia 🇧🇬 in the 1st round of @UEFAYouthLeague. If we qualify, next opponent will be the winner of Zalgiris Vilnius - Trencin.#Panathinaikos #PanathinaikosAcademy #UYL pic.twitter.com/MJhRfUlErv
— Panathinaikos F.C. (@paofc_) August 31, 2022
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.