Μπακς - Πέισερς 140-113: Ακόμα... σκοράρουν και για τον Γιάννη! (vid)

Γιώργος Κούβαρης

Τι και αν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν στα... πιτς! Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν φύλλο και φτερό τους Πέισερς (140-113) έχοντας 24/39 τρίποντα!

Εκείνος που ευχαριστήθηκε περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον το παιχνίδι μεταξύ των Μπακς και των Πέισερς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!

Μπορεί να έμεινε στον πάγκο λόγω του προβλήματος στο γόνατο, αλλά καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικός βλέποντας τις προσπάθειες των συμπαικτών του.

Και... πώς να μην ήταν! Το Μιλγουόκι πήρε... φωτιά στην επίθεση και φιλοδώρησε με 140 πόντους την Ιντιάνα, σκοράροντας τους 83 πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Κι αυτό λόγω της φοβερής ευστοχίας έξω από τα 7.25 μέτρα!

Οι παίκτες του Μπουντενχόλζερ είχαν 24/39 τρίποντα, με τον Τζρου Χόλιντεϊ να ήταν ο πρώτος σκόρερ με 28 πόντους (5/6τρ.) και 14 ασίστ, τον Κρις Μίντλετον να συμπληρώνει άλλους 25 πόντους (4/6τρ.), 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ και τον Πατ Κόνατον να σημειώνει 20 πόντους με 6/7 τρίποντα! Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε 14 λεπτά και είχε 3 πόντους με 1/2 δίποντα, 1/3 βολές, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο,

Και να... ήθελαν οι Πέισερς να φανούν ανταγωνιστικοί, αυτό ήταν... αδύνατον απέναντι σε αυτούς τους Μπακς, οι οποίοι σημείωσαν την 12η νίκη τους στα 13 τελευταία ματς.