ΛεΜπρόν: Συντετριμμένος μετά την ήττα από τους Σέλτικς

Νίκος Καρφής

Η εικόνα του ΛεΜπρόν μετά την ήττα από τους Σέλτικς τα λέει όλα.

Οι Λέικερς ηττήθηκαν από τους Σέλτικς στην παράταση, έχοντας παράπονα από τη διαιτησία.

Με το σκορ στο 105-105, ο ΛεΜπρόν (τελείωσε με 41 πόντους) πήρε την ευθύνη κόντρα στους Σέλτικς, πήγε προς τα μέσα για να τελειώσει τη φάση, όμως απέτυχε, αφού ο Τέιτουμ του βρήκε το χέρι, ένα δευτερόλεπτο για τη λήξη. Οι διαιτητές δεν έδωσαν φάουλ και το ματς πήγε στην παράταση, κάτι που έκανε έξαλλο τον Βασιλιά που δεν μπορούσε να ησυχάσει με τίποτα.

Μέχρι και ο Μπέβερλι πήρε camera για να δείξει στον διαιτητή το φάουλ που δεν σφύριξε.

Πάντως όλα τα λεφτά είναι η εικόνα του ΛεΜπρόν μετά το ματς. Απογοητευμένος, ή καλύτερα συντετριμμένος για άλλη μια ήττα των λιμνάνθρωπων στο τέλος. Παλεύει όσο μπορεί, αλλά η ομάδα του συνεχίζει να βρίσκεται εκτός play-in με ρεκόρ 23-27.