Λιετκαμπέλις - Σιαουλιάι 71-66: Νίκη με ανατροπή για την ομάδα του Καλαϊτζάκη

Η Λιετκαμπέλις του Παναγιώτη Καλαϊτζάκη επικράτησε με 71-66 της Σιαουλιάι, πραγματοποιώντας σπουδαία ανατροπή στην τελευταία περίοδο.

Αν και βρέθηκε να χάνει με 47-60 στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, η Λιετκαμπέλις έφτασε στη νίκη με ανατροπή επί της μαχητικής Σιαουλιάι, στο πλαίσιο της λιθουανικής Λίγκας.

Με επί μέρους σκορ 24-6 στην τελευταία περίοδο, η ομάδα του Παναγιώτη Καλαϊτζάκη πανηγύρισε την 20η της νίκη σε 25 ματς του εγχώριου πρωταθλήματος, με τον Έλληνα διεθνή γκαρντ-φόργουορντ να είναι θετικός με 12 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ σε 31 λεπτά.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κριστούπας Ζεμάιτις με 16 πόντους συν 2 ασίστ, ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων ο Γκιέντριους Στανιούλις είχε 19 πόντους με 9/13 σουτ.

Τα δεκάλεπτα: 14-25, 33-40, 47-60, 71-66.