Μπρέσια - Αρμάνι 83-74: «Σκότωσε» τους Μιλανέζους ο Κένι Γκάμπριελ

Ο Κένι Γκάμπριελ έβαλε 5 τρίποντα στην Αρμάνι

Με έναν παλιό μας γνώριμο, τον Κένι Γκάμπριελ να συνδέεται από την περίμετρο, η Μπρέσια πέτυχε σημαντική νίκη επί της Αρμάνι.

Τι και αν στο 1ο δεκάλεπτο έφυγε με διαφορά 10 πόντων, η Αρμάνι (17-6) ηττήθηκε με 83-74 από την Μπρέσια (9-14) και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την πρωτοπόρο Βίρτους.

Με ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τις διψήφιες τιμές, με τον Κουρνό να σκοράρει 19 πόντους και τον Κένι Γκάμπριελ, γνωστό μας από τη θητεία του στον Παναθηναϊκό, να προσθέτει 15 με 5/9 τρίποντα και 8 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Νέιπιερ πέτυχε μεν 17 πόντους αλλά ήταν πολύ μόνος στην επίθεση της ομάδας του και μοιραία οι Μιλανέζοι, παρά το ντεμαράζ που επιχειρούν στην EuroLeague, γνώρισαν την ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 11-21, 37-35, 60-50, 83-74

@Photo credits: Twitter/ LeonessaBrescia

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΤΑΛΙΑ Τελευταία Νέα