Κύπελλο Γυναικών: Συνεχίστηκε το πρόγραμμα με εννέα αναμετρήσεις

Newsroom
Κύπελλο Γυναικών: Συνεχίστηκε το πρόγραμμα με εννέα αναμετρήσεις
Με εννέα αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα (26/9) η 1η Αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

Υπενθυμίζουμε πως χθες (25/9) ο Αμύντας είχε νικήσει τον Πανιώνιο με σκορ 77-33 εκτός έδρας. Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της διοργάνωσης:

  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη 51-45
  • ΓΣ Λασσάνης-Ηρακλής 57-50
  • Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 45-63
  • Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 87-57
  • Άρης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 68-47
  • Ιερισσός 99-Παναθλητικός 33-106
  • ΜΕΝΤ-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 37-58
  • Αγ. Παρασκευή-ΚΑΟ Μελισσίων 60-54
  • ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός 39-50

Αναλυτικά οι αγώνες

Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 87-57
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τζίμης-Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 29-9, 49-27, 71-44, 87-57
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 7(1), Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου 20(6), Ζουρνή 13, Σακελλαρίου Ο. 7, Χατζηγιακουμή 21(5), Αναστασοπούλου Μ. 12, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη 3, Σακελλαρίου Ν., Πεδρικάρη Δ. 2.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Δερμιτζάκη 10(2), Τσάτση, Αντωνιάδου 14, Χόνι 11, Νιτσόγλου, Στεριοπούλου 10(1), Ψαρρού, Παπαγεωργίου 2, Καλαϊτζιδάκη 3(1), Πιάτσιατζη, Μάνου 7(1), Φλώρου.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη 51-45
Διαιτητές: Ραχιώτης-Τσαχάκης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-11, 18-22, 39-35, 51-45
Κρόνος Αγ. Δημ.(Νικολαϊδου): Κουλούρη, Στεφανίδου 8(2), Γιαμπάνη 13, Πολιτοπούλου 5(1), Καλομιτσίνη 6, Τσάμη 13, Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 4, Γεωργακοπούλου 2.
ΓΣ Ηλιούπολης (Φέξης): Κάραλη 6, Ζαροκώστα, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 8, Τσαγκαροπούλου 2, Σλούκα 12(2), Νικολαϊδου 2, Λιγνού, Γκουζέλου, Διαμαντοπούλου 3(1), Αλεξιά 10.

Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 45-63
Διαιτητές: Λογοθέτης-Ελ Ανύ-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 16-18, 23-33, 29-55, 45-63
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 6(1), Παπαδημητρίου 6, Γκατζιώλη 8, Αντωνοπούλου, Κυριακοπούλου 2, Ευτυχιάκου 5(1), Μπούζα, Χονδρουδάκη 3, Χρονοπούλου 2, Παπαδοπούλου 10, Φραγγέα 2, Αντωνοπούλου 1.
Οι Δαναοί ΑΟ Αργους (Δημοπούλου): Χρυσοστομίδου 11(1), Δανούση 12, Μπάλλα 9, Μπούνου, Στρατή, Κεχαγιά 12, Μπακάλη 12, Γιαγκιόζη, Παπαμάρκου 7.

Άρης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 68-47
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 10-10, 29-27, 58-32, 68-47
Αρης (Συρόπουλος): Ατζέμη 4, Παρακεντέ, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 15(3), Τσιαρσιώτη 6(2), Τσαμπούρη 12(2), Κουμαντσιώτου 8, Παπαιωάννου 2, Παπαχρήστου 2, Εφραιμίδου, Μιχαηλίδου 15(1), Βλάχου 2.
Ολύμπια Λάρισας (Λόφτι): Σολωμού 2, Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 3(1), Καρτσαμάρη 14, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 3, Πατούνη 4, Κουτσουνούρη 10, Κολλιαδήμα, Παπαδοπούλου 5(1), Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 4.

Λασσάνης-Ηρακλής 57-50
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 17-13, 39-14, 46-28, 57-50
Λασσάνης (Βλάχος): Μανωλοπούλου 2, Κυριατζίδου 7(1), Κοτζαϊτση 11(1), Αβρακίδου 3, Μεντεσίδου 8, Χωλοπούλου 13, Φλιούκα 6, Κρανιώτη 7.
Ηρακλής (Αστεριάδης): Πετρίδου 6(1), Παπά 9(1), Γιαννούδη 5, Παπαροϊδάμη 6, Δεληγιάννη, Ουζούνη 5, Λογδανίδου 5, Μελενικιώτου 4, Αναγνωστοπούλου 10(2), Νικοδήμου.

Ιερισσός 99-Παναθλητικός 33-106
Διαιτητές: Παπανικολάου-Κατωτικίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 14-31, 17-52, 19-81, 33-106
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγωτίδου 2, Βελέντζα 2, Ισάκις 3(1), Τζέλιου 4, Σουλτάνη, Αργάλειου 2, Γκατζιώνη 5, Λεμπίδα 9, Καμπάνη 4, Τσουκαλά, Σπίνερ, Φουντούκη 2.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Σαράντη 12, Τζήμου 6, Βαντσιούρη 13(1), Μπαξεβάνου 16, Καραμπατζάκη 17, Τράντα 17(1), Στάμπη 14, Αντωνίου 11(1).

ΜΕΝΤ-Πάνθηρες Καβάλας 37-58
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λαδάς-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 11-13, 20-26, 29-43, 37-58
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου, Θεοδοσίου, Θώμογλου 1, Φειδά 2, Τόσκα 7, Καζαντζή 12(2), Μπάμπικερ 5, Σιδηροπούλου 3, Γραμματικοπούλου, Μπαρμπαλιού 2, Παυλάκη 5(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσοπάνης): Ιωακειμίδου, Φραγκάκη 8, Κεσεσίδου 10(2), Τζιαμπάζη 3(1), Μουταφίδου, Απούλτση, Γιαχολάρι 7, Κελεμένη 15(1), Δημητρακούδη 2, Σπανίδου 2, Παναγιωτίδου 2, Τουρετζόγλου 9.

Αγία Παρασκευή – Μελίσσια 60-54
Διαιτητές: Χρηστίδης Η.-Παπαδόπουλος Χ.-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα:17-17, 33-29, 48-37, 60-54
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πανέλη 2, Στούπα 12(2), Χατήρα 2, Τσιαδή 7(1), Ακρίβου 8, Ευαγγελάτου 9(3), Τριανταφύλλου 5, Σακουλάκη 3(1), Καράμπελα 3(1), Γρίσπου 9(2).
Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 6, Πατέρα 8, Καραχάλιου 1, Κοιλαρίδη 9(3), Τάρλα 9(1), Χιώτη 15, Βελέντζα, Τριανταφύλλη 2, Τίγκα, Παρθενίου.

ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός 39-50
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Γρίβα-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 15-19, 29-28, 39-43, 39-50
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη 3(1), Βασιλάκη 3(1), Ράπτη 2, Γαβαλά 7(2), Νάου, Κυριμάκη-Λαδιανού, Γιακάλου 3, Μωραϊτη 1, Κατσιμάρδου 9, Τσίβα 7, Γκόγκου 4.
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 22, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα, Γερόντη 2, Τζέμη 2, Κοίλια 7(1), Σκάρλη, Τραγουστή 6(2), Τσίκα 7(2), Γοργογιάννη 4.

2η Αγωνιστική - Κυριακή 03/10/2021

Όμιλος Νότου

  • ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
  • ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
  • ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Όμιλος Βορρά

  • ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΙ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
  • ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
  • ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ Τελευταία Νέα