Αρμάνι - Μπάγερν 75-51: Την παρέσυρε από το πρώτο ημίχρονο!

Η Αρμάνι έκανε επίδειξη ισχύος απέναντι στην Μπάγερν, επικρατώντας με σκορ 75-51 κι έχοντας «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αμφισβήτησης στην Μπάγερν, επιβάλλοντας τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά και φτάνοντας στην εύκολη νίκη.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Η Αρμάνι Μιλάνο βρήκε ρυθμό στην επίθεση στα πρώτα λεπτά του αγώνα στο Mediolanum Forum και προηγήθηκε νωρίς - νωρίς με διψήφια διαφορά πόντων όταν ο Κέβιν Πάντερ σκόραρε για το 13-2 στο 4:54. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα επέβαλε τον ρυθμό της και έκλεισε το δεκάλεπτο στο υπέρ της 20-10 ενώ ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ ανέβασε τη διαφορά στο +20, κάνοντας το 36-16 στο 17:51! Μάλιστα ο Ισπανός γκαρντ ευστόχησε πίσω από τα 6μ.75 και διαμόρφωσε το 42-20 με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Σε αυτό το διάστημα η Μπάγερν είχε 0 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης! Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο, με τον Ρικάρντο Μορασκίνι να σκοράρει για το +27 (47-20, 21:13) ενώ η τρίτη περίοδος έκλεισε στο 63-35. Η Αρμάνι δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα και έφτασε στη νίκη με το υπέρ της 75-51.

ΝΙΚΗΣΕ ΓΙΑΤΙ: Η Αρμάνι είχε τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και υποχρέωσε την Μπάγερν σε 20 λάθη.

ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ: Ο Ζακ Λεντέι βοήθησε την Αρμάνι με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ.

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ: Ο Βλάντιμιρ Λούτσιτς είχε 0/3 σουτ και 3 λάθη σε 20:36.

ΑΦΑΝΗΣ ΗΡΩΑΣ: Ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ είχε 14 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΕΙΔΙ: Η απόδοση της Αρμάνι στο πρώτο ημίχρονο.

Τα δεκάλεπτα: 20-10, 42-20, 63-35, 75-51.