Μεγάλη Βρετανία - Ελλάδα, EuroBasket 2022: Η airball βολή του Θανάση Αντετοκούνμπο (vid)

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο στήθηκε στην γραμμή των βολών στα πρώτα λεπτά του ματς με τη Μεγάλη Βρετανία όμως έκανε airball.

Η Εθνική αντιμετωπίζει τη Μεγάλη Βρετανία με στόχο το 3/3 στον Γ' όμιλο του EuroBasket 2022 που διεξάγεται στο Μιλάνο και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο κέρδισε φάουλ στην προσπάθειά του να σκοράρει με layup.

Ο διεθνής φόργουορντ των Μπακς στήθηκε στην γραμμή των βολών όμως έκανε airball στην πρώτη προσπάθεια, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με 5 πόντους, 2/2 δίποντα, 1/2 βολές, 1 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 7:47.