Ντιζόν - Μάλαγα 78-68: «Ανώδυνη» ήττα για την ομάδα του Κατσικάρη

Οι Ισπανοί γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό BCL με αντίπαλο την Ντιζόν (78-68), αλλά παρόλα αυτά παραμένουν στην πρώτη θέσης της βαθμολογίας.

Ο Φώτης Κατσικάρης και η ομάδα του τέθηκαν αντιμέτωποι με την Ντιζόν εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική του Basketball Champions League, γνωρίζοντας την ήττα με 78-68.

Μέχρι και τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, η Μάλαγα κρατήθηκε κοντά στο σκορ, ωστόσο τα... ξεσπάσματα των γηπεδούχων έστειλαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια στο +15 (47-32).

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και έφτασαν μέχρι το -4 στο τρίτο δεκάλεπτο. Η Ντιζόν, όμως θέλησε να κλειδώσει τη νίκη, την οποία και πήρε με σκορ 78-68 και «φιγουράρει» στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 47-32, 60-49, 78-68