Με τρίποντο από το κέντρο το Ηράκλειο (76-73, vid)

Gazzetta team

bet365

Το Ηράκλειο με τρίποντο από το κέντρο του Σακελλαράκη στην εκπνοή της παράτασης νίκησε 76-73 τον Αμύντα, ενώ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής ο Εθνικός επιβλήθηκε του Πόλις με 81-62.

Όμιλος Νότου

Tα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Εθνικός-Πόλις Καλλιθέας 81-62
Περιστέρι-Ένωση Ιλίου 74-64
Ηράκλειο-Αμύντας 76-73παρ.
Χολαργός-Ιωνικος Νικαίας 68-81
Αετός-Μαρούσι - αναβλήθηκε –
Ιωνικός Ν.Φ.-Νήαρ Ηστ 61-73

Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Πανερυθραϊκός-Δούκας
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΜΥΝΤΑΣ 76-73 (παρ.)
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-33, 43-48, 61-61 (κ.α.), 76-73
Ηράκλειο (Ράλλης): Χαρωνίτης, Πετράκης, Θεοδωρίδης, Παπαδάκης 9 (1), Σακελλαράκης 7 (1), Μπαλάφας 19, Αρναουτάκης 6, Αγαπιάδης 27 (2), Γκιζόγιαννης 8 (1), Φραγκιαδάκης, Στρατάκης, Μαραγκάκης.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12, Αντωνιάδης, Τοπάλι, Μπουλογιώργος, Χούμας 5, Βαρδιάνος 13 (2), Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Δορκοφίκης 5, Παπαργυρόπουλος 7, Κουκουνιάς 12, Βογιατζής 7, Σιαμπάνης.

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΟΛΙΣ
Τα δεκάλεπτα: 19-1, 37-39, 59-49, 81-62
Εθνικός (Σορώτος): Καρυπίδης 10, Κουκάς 20 (4), Τζιάλας 3, Μούκας 14 (3), Παγώνης 10, Μουλάς, Ζώρζος, Τραφαλής 6, Τάγαρης, Γιανναλέτσος 3, Ψυλέας 15 (2).
Πόλις Καλλιθέας (Λούντζης): Μπογδανίδης 3 (1), Σπανάκος 2, Γραμματικός 17 (3), Κορίζης 6, Βελιζιώτης 15 (2), Κασπαριάν 2, Κορωνίδης 8 (2), Μακρόπουλος 5, Λουκάς 4.

Η βαθμολογία
1. Εθνικός 6
2. Ηράκλειο 5
3. Μαρούσι 4
4. Ιωνικός Νίκαιας 4
5. Ενωση Ιλίου 4
6. Νήαρ Ηστ 4
6. Δούκας 3
8. Περιστέρι 3
9. Πανερυθραϊκός 3
10. Αετός 3
11. Χολαργός 3
12. Αμύντας 2
13. Πόλις Καλλιθέας 2
14. Ιωνικός Ν.Φ. 2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 3/11)
Ενωση Ιλίου-Εθνικός
Αμύντας-Περιστέρι
Ιωνικός Νίκαιας-Ηράκλειο
Μαρούσι-Χολαργός
Νήαρ Ηστ-Αετός
Ιωνικός Ν.Φ.-Πανερυθραϊκός
Πόλις Καλλιθέας-Δούκας


Όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
ΧΑΝΘ-Αιγάλεω 60-56
Αίας Ευόσμου-Λιβαδειά 83-72
Στρατώνι-Πιερικός/Αρχέλαος
78-61 Ηρακλής Κοζάνης-Νίκη Βόλου 68-77
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Δόξα Λευκάδας 66-67
Αργοναύτης Καλ.-Άργος Ορεστικό 77-72

Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξας Πευκών 17:00

Η βαθμολογία
1. Αίας Ευόσμου 6
2. Στρατώνι 5
3. Δόξα Λευκάδας 5
4. ΧΑΝΘ 5
5. Νίκη Βόλου 5
6. Λιβαδειά 5
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 4
8.Αργοναύτης Κ. 4
9. Αιγάλεω 4
10. Πιερικός/Αρχέλαος 4
11. Άργος Ορεστικό 4
12. Ευρώπη Πευκοχωρίου 4
13. Ηρακλής Κοζάνης 3
14. Ελευθερούπολη 2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 3/11)
Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής Κοζάνης
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πευκοχώρι
Πιερικός Αρχέλαος-Ελευθερούπολη
Αργος Ορεστικό-Στρατώνι
Αιγάλεω-Αργοναύτης Καλ.
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου
Νίκη Βόλου-Λιβαδειά

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

NEWS FEED