Νάγκετς - Πέισερς 140-112

Αχιλλέας Τσιμπογιάννης
Ασταμάτητοι οι Νάγκετς στην Ο2 Arena του Λονδίνου, διέλυσαν με 140-112 τους Πέισερς.

Ταξίδεψαν στο Λονδίνο για να ρίξουν λίγο από τη... μαγική χρυσόσκονη του ΝΒΑ και στην Ευρώπη και το έκαναν με απόλυτη επιτυχία! Ο λόγος για τους Νάγκετς, που συνέτριψαν στην Ο2 Arena τους Πέισερς με 140-112.

Απόλυτος πρωταγωνιστής, ο Νίκολα Γιόκιτς, με τον Σέρβο σέντερ να μετρά σε 30 λεπτά συμμετοχής 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ενώ έκανε ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο, φτάνοντας πολύ κοντά σε ένα τριπλ-νταμπλ.

Αντίθετα, οι τυπικά φιλοξενούμενοι Πέισερς, δεν είχαν σε καλή ημέρα τον ηγέτη τους, Πολ Τζορτζ, που με μόλις 2/10 σουτ, ολοκλήρωσε το ματς με 10 πόντους. Ο Σι Τζέι Μάιλς ήταν... όαση, είχε 20 πόντους σε ισάριθμα λεπτά, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό, όχι για την νίκη, αλλά ούτε για τα... προσχήματα, με το σκορ να ξεφεύγει!