Κλάμα: Ο πάγκος έδειχνε στον Μαριάνοβιτς πως να παίξει άμυνα! (vid)

Κάτια Πετροπούλου

Με 0.2 δέκατα του δευτερολέπτου να απομένουν, ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς πήγε να εμποδίσει την επαναφορά των Μπλέιζερς, με τους συμπαίκτες του να του κάνουν νοήματα από τον πάγκο για το πως να παίξει άμυνα!

Με μια μικρή... βοήθεια, ο 28χρονος σέντερ των Πίστονς πήγε να εμποδίσει την επαναφορά των Μπλέιζερς, με 0.2 δέκατα του δευτερολέπτου να απομένουν για το ημίχρονο.

Ο πάγκος της ομάδας του Ντιτρόιτ, με μπροστάρη τον Κεντάβιους Κάλντγουελ-Πόουπ, έκανε νοήματα στον Μαριάνοβιτς και του έδειχνε πως να παίξει άμυνα, με τον Σέρβο να δείχνει λίγο... αστείος.

Η ουσία είναι, πως οι γηπεδούχοι δεν πέτυχαν καλάθι, και οι φιλοξενούμενοι πήραν στην πορεία τη νίκη, στην παράταση (124-125).