«Διέσυρε» τον Παναθηναϊκό ο Ολυμπιακός! (pics)

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να νικήσει εύκολα τον Παναθηναϊκό με 79-33 στην πρεμιέρα της Α1 Γυναικών.

Το ντέρμπι «αιωνίων» στην Α1 Γυναικών τελείωσε με νικητή τον Ολυμπιακό, ο οποίος απέδειξε την υπεροχή του.

Οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη δεν συνάντησαν πρόβλημα σε κανένα σημείο του αγώνα και έφτασαν στην εκτός έδρας επικράτηση με 79-33 κόντρα στον Παναθηναϊκό μέσα στο «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Ρόμα – Νάπολι με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Χάμσικ σκοράρει το πρώτο γκολ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Οι ερυθρόλευκες έβαλαν τις βάσεις της τελικής επικράτησης από το δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με το σκορ στο 15-38, ενώ στην τρίτη περίοδος η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 43 (19-62).

Για τον Ολυμπιακό πρώτη σκόρερ ήταν η Καλτσίδου με 17, ενώ για τον Παναθηναϊκό η Τσινέκε είχε 13.

Οι «πράσινες» αγωνίστηκαν σε αυτό το ματς με νεάνιδες.

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 15-38, 19-62, 33-79

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κασδάγλη 6, Τσινέκε 13, Ακρίβου, Τσέτα 2, Κοίλια Π., Κοίλια Ν., Μπρούλια, Γκαγκανάτσου, Νούλα, Κακαρά, Εζέτσα 12, Κακούρη

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Μάζιτς 14, Σταμάτη 8, Σπυριδοπούλου 6, Κοσμά, Μπαλτά, Νικολοπούλου 7, Χαλιβέρα 3, Σωτηρίου 8, Καλτσίδου 17, Άντερσον 10, Μακόλι 6

Το αυριανό πρόγραμμα (15/10):

Λευκάδας 13.00 Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες Καλλιθέας Κωνσταντινόπουλος-Κουτσοδήμος (Κανελλόπουλος)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ Κυριακόπουλος-Μαρίγλη (Ηπιώτης)

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Ολυμπιακός Β. Μελανίδης-Μπακάλης (Αστρεινίδης)