Ολυμπιακός - Δάφνη Αγ. Δημητρίου 81-48: Έυκολη νίκη για τις «Ερυθρόλευκες» (vid)

Ευαγγελος Στελλάκης

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με το ευρύ 81-48 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Πραγματοποιώντας τρομερό τρίτο δεκάλεπτο σε άμυνα κι επίθεση (επί μέρους σκορ 22-2), ο Ολυμπιακός έφτασε σε μια άνετη εντός έδρας επικράτηση επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, με τον δείκτη της τελικής διαφοράς να σταματάει στο +33 για τις «Ερυθρόλευκες».

Η Μισέλ Πλουφ με 15 πόντους και 3 ριμπάουντ ήταν η πρώτη σκόρερ του Ολυμπιακού, με τις Σταμολάμπρου και Βίτολα να ακολουθούν με 11 και 10 πόντους αντιστοίχως.

Για τις φιλοξενούμενες, η Γκίβενς ήταν η κορυφαία με double double 20 πόντων και 11 ριμπάουντ συν μία ασίστ σε 37 λεπτά δράσης, με την Πάτερσον να συνεισφέρει 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-14, 42-27, 64-29, 81-48.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ. - Παπαδόπουλος Χρ. - Γρίβα