Λοκομοτίβ Κουμπάν - Ενισέι 77-51

Κωνσταντίνος Μελάγιες
Η Λοκομοτίβ Κουμπάν έκανε περίπατο με αντίπαλο την Ενισέι (77-51) και πλέον περιμένει την Μπαρτσελόνα.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έπαιξε σε ένα ακόμη παιχνίδι καταπληκτική άμυνα (δέχτηκε 5 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο) κάτι που έκανε ευκολότερη τη δουλειά στην επίθεση απέναντι στην Ενισέι.

Η Λοκομοτίβ που μπαίνει πλέον σε διάθεση playoffs (υποδέχεται την Μπαρτσελόνα) είχε πρωταγωνιστές τους Ράντολφ (15π., 8ρ.) και Ντρέιπερ (14π.).

Ο Αντρέι Ζούμπκοφ αποβλήθηκε με ντισκαλιφιέ στην δεύτερη περίοδο όταν δέχτηκε σκληρό φάουλ και αντέδρασε άσχημα κατά του Πιτσκούροφ.

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 37-27, 56-32, 77-51

Τα σημερινά αποτελέσματα: Μπάισονς Λόιμαα-Άβτοντορ 86-135, Νίμπουργκ-Ζενίτ 81-102, Χίμκι-Τσμόκι Μινσκ 100-72, Νίζνι-Ρίγα, Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ενισέι 77-51, Βίτα Τυφλίδας-Αστάνα

Η κατάταξη: ΤΣΣΚΑ Μόσχας 27-2, Ούνικς Καζάν 23-4, Λοκομοτίβ Κουμπάν 21-7, Ζενίτ 19-7, Χίμκι 20-8, Άβτοντορ 18-8, Νίζνι Νόβγκοροντ 16-11, Νίμπουρκ 16-12, Ενισέι 11-17, Κράσνι Οκτιάμπρ 10-17, Τσμόκι Μινσκ 8-19, VEF Ρίγα 9-18, Κάλεβ Ταλίν 7-20, Μπάισονς Λόιμαα 8-21, Αστανά 6-22, Βίτα Τιφλίδας 1-27