Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

O Tάσος Δώνης με ένα γκολ και μία ασίστ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου, έκλεψε την παράσταση αυτή την εβδομάδα στους «Έλληνες του Εξωτερικού».

Καταλογίστηκαν τουλάχιστον 4 κάρτες στον αγώνα Κάντιθ - Σαραγόσα; Στη vistabet έχει επιστροφή στοιχήματος*!(21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Ο Τάσος Δώνης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα, καθώς κόντρα στην πρωταθλήτρια Μπάγερν Μονάχου πέτυχε ένα γκολ και έδωσε μία καταπληκτική ασίστ. Από εκεί και πέρα, ο Μπάμπης Λυκογιάννης έδωσε την ασίστ για το γκολ της νίκης της Κάλιαρι επί της Φιορεντίνα, ενώ ο Θανάσης Παπάζογλου πέτυχε το μοναδικό τέρμα της Κορτράικ κόντρα στην Μουσκρόν.

ΑΓΓΛΙΑ
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Ήταν τιμωρημένος και δεν έδωσε το παρών στην εκτός έδρας νίκη επί της Χάντερσφιλντ με 1-0.

Κώστας Σταφυλίδης (Στόουκ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Στόουκ.

Ντίμι Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Άστον Βίλα με 1-0.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 3-1 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Παναγιώτης Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-2 επί του Ανόβερου.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Έμεινε στον πάγκο και δεν έπαιξε στην εντός έδρας ήττα από την Κιέβο με 2-1.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Έδωσε την ασίστ για το γκολ της εκτός έδρας νίκης με 1-0 επί της Φιορεντίνα.

Μάριος Οικονόμου (Μπάρι): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 στην έδρα της Πάρμα.

Μιχάλης Ηλιάδης (Σαλερνιτάνα): Έμεινε στον πάγκο, στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Φότσια.
Δημήτρης Κωνσταντινίδης (Μπρέσια): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα από την Έμπολι με 2-0, εντός έδρας.
Δημήτρης Σουνας (Μονόπολι): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από την Βίρτους Φραντσαβίλα με 1-0.
Άρης Ροτας (Μονόπολι): Βασικός, στην εντός έδρας ήττα από την Βίρτους Φραντσαβίλα με 1-0.

ΒΕΛΓΙΟ
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 4-1 επί της Σαρλερουά, εντός έδρας.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Γκενκ.
Χάρης Χαρίσης (Σιντ Τρούιντεν): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 2-1 στην έδρα της Αντβέρπ.
Στέλιος Κίτσιου (Σιντ Τρούιντεν): Βασικός στη νίκη επί της Αντβέρπ με 2-1.
Δημήτρης Γούτας (Σιντ Τρούιντεν): Αγωνίστησε σε όλη την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αντβέρπ.
Γιώργος Κουτρουμπής (Σταντάρ Λιέγης): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Μπριζ.
Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Με δικό του γκολ, η Κορτράικ προηγήθηκε της Μουσκρόν στην εντός έδρας ισοπαλία με 1-1.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ισοπαλίας (1-1) με την Κορτράικ.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 2-2 με την Σίβασπορ.
Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Αγωνίστηκε σε όλη την εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Σίβασπορ.
Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγεσπορ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Ερζούρουμσπορ με 4-3, όμως αντικαταστάθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Μπήκε στο 70ο λεπτό της νίκης με 1-0 επί της Μορεϊρένσε.
Τάσος Καραμάνος (Φεϊρένσε): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία με την Εστορίλ.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου
(Μαρσέιγ): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν παρών στο εκτός έδρας 3-3 με την Γκινγκάμπ.
Αλέξανδρος Κατράνης (Σεντ-Ετιέν): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα στην έδρα της Μονακό με 1-0.
ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ-Φεϊχά): Έδωσε την ασίστ για το γκολ με το οποίο προηγήθηκε η ομάδα του στο εκτός έδρας 1-1 με την Αλ Μπατίν.

Η Έστερσουντς του Παπαγιαννόπουλου και η Αλ Αχλί του Φετφατζίδη παίζουν σήμερα.