Ήττα η Αστάνα, άστοχος ο Κασελάκης

Νίκος Καρφής
Η Αστάνα πάλεψε να γυρίσει το ματς με την Πάρμα, αλλά τελικά ηττήθηκε εντός έδρας με 84-78 και έπεσε στο 6-12 για την VTB League.

Δεν κατάφερε να συνεχίσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη VTB League η Αστάνα.

Η ομάδα του Λεωνίδα Κασελάκη ηττήθηκε με από την Πάρμα εντός έδρα και έπεσε στο 6-12. Οι νικητές ανέβηκαν στο 6-10.

Το Γρανάδα-Νουμάνθια στη Novibet με 0% γκανιότα* *Ισχύει για την αγορά Νικητής αγώνα πριν την έναρξη σε επιλεγμένα ματς

Το ματς ήταν στο 38-38 στο ημίχρονο, όμως το τρίτο δεκάλεπτο (14-26) βοήθησε την Πάρμα να ξεφύγει, με την Αστάνα να μην προλαβαίνει να γυρίσει το παιχνίδι στο τέλος.

Ο Έλληνας φόργουορντ ήταν άστοχος με 1/9 σουτ και 2 πόντους, ενώ μάζεψε 1 ριμπάουντ σε 22 λεπτά συμμετοχής, με τον Κάρτερ να είναι πρώτος σκόρερ με 23. Οι φιλοξενούμενοι είδαν τον Γκέινς να βάζει 21.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 38-38, 52-64, 78-84

Κατάταξη: Ούνιξ Καζάν 14-1, ΤΣΣΚΑ Μόσχας 16-2, Λοκομοτίβ Κουμπάν 12-4, Ζενίτ 12-5, Χίμκι 9-8, Άβτοντορ 8-8, Πάρμα 6-10, Αστάνα 6-12, Τσμόκι Μινσκ 6-11, Ρίγα 6-12, Νίζνι 5-10, Κάλεβ 6-13, Ενισέι 3-12.