Εθνικός - ΝΟ Ρεθύμνου 12-5

Αργυρώ Γιαννουδάκη
Ο ΝΟ Ρεθυμνου ηττήθηκε με 12-5 από τον Εθνικό, για τη 2η αγωνιστική της Γ' Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Οι Ρεθεμνιώτισσες μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν 3-2 στο πρώτο οκτάλεπτο και 5-4 στο ημίχρονο.

Ωστόσο, ο Εθνικός κυριολεκτικά μεταμορφώθηκε και με ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο πέτυχε 8 γκολ, τα οποία δεν βρήκαν απάντηση.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Μουταφιάν με τέσσερα τέρματα, ενώ η Ηρώ Καριπίδου σκόραρε τρεις φορές.

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12-5

Οκτάλεπτα: 2-3, 2-2, 5-0, 3-0

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Δουρέκα Σταυρούλα, Καλαργυρού 2, Δουρέκα Αδαμαντία, Βάσιλα 1, Μουταφιάν 4, Μπίσμπα, Λογοθέτη, Αποστολίδου, Φραγκιουδάκη 1, Γκουζούλα, Νιαρχάκου 3, Τζούρκα, Κατσιμπρή 1, Χατζηκυριακάκη

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη Φλώρα, Σαφέτη 1, Μαλλιαρού, Καριπίδου Μελίνα, Συριανόγλου, Γαγάνη, Στρατιδάκη 1, Πέττα, Φαρμάκη Έλενα, Πατσαχάκη, Κυριακάκη Καδιανή, Καριπίδου Ηρώ 3

Διαιτητές: Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός