Μοιρασιά στον Εύοσμο

Eξ αρχής για διαφορετικούς λόγους ο καθένας ήθελε την νίκη. Ο γηπεδούχος Αγροτικός Αστέρας για να... ξεκολλήσει από την ουρά της βαθμολογίας και ο Πανσερραϊκός για να μπει σε τροχιά κορυφής. Τελικά κανείς δεν έφυγε ικανοποιημένους μετά το 1-1 του Ευόσμου, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.
Αρκετές συγκινήσεις προσέφερε η αναμέτρηση του Αγροτικού Αστέρα με τον Πανσερραϊκό με τις δύο ομάδες να «χτυπάνε» τη νίκη ωστόσο παρέμειναν στο 1-1 παίρνοντας από έναν βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 39΄ με αυτογκόλ του Γ.Παπαδόπουλου ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ο Γέβτζοβιτς έφερε το παιχνίδι στα ίσα με πλασέ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, καθώς παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο τίποτα δεν άλλαξε.

Αγροτικός Αστέρας: Διλμπέρης (45' λ.τ Γιακουμής), Σκλιοπίδης, Χασιώτης, Μπάρμπας, Βαγγελόπουλος, Κούτσης, Τσουκαλίδης (69' Μπεκιάρης), Γ. Παπαδόπουλος, Μπλαζέφσκι, Γέβτζοβιτς (74' Δεινόπαπας), Τσούκλης.

Πανσερραϊκός: Κυριακίδης, Γαλανόπουλος, Γεωργίου, Ριμόλντι (77' Κάστρο), Τάντιτς, Σεγκιρί, Σκάγκλια, Παπάζογλου, Γεωργιάδης (46' Ανάκογλου), Λεοζίνιο, Αθανασιάδης (72' Κόντος).