Οι Έλληνες του εξωτερικού (vids)

Νίκος Ρόλλας
Ο Τάσος Μπακασέτας και ο Ταξιάρχης Φούντας χρίστηκαν σκόρερ για τους Έλληνες του Εξωτερικού, ενώ ο Μανώλης Σιώπης έδωσε μία ασίστ.

Μάιντς - Άιντραχτ με Live Streaming* (21+) | *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Τρία γκολ και μία ασίστ ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων του Εξωτερικών αυτή την εβδομάδα. Την παράσταση έκλεψε ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα για την Αλάνιασπορ κόντρα στην Ανκαραγκούτσου, με τον Μανώλη Σιώπη να δίνει μία ασίστ. Από εκεί και πέρα, ο Ταξιάρχης Φούντας συνεχίζει το ρεσιτάλ του με την Ραπίντ Βιέννης πετυχαίνοντας ένα γκολ και δίνοντας μία ασίστ στη νίκη επί της Λίντσερ.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία με την Νόριτς (2-2).
Ντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της Νόριτς.
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Σαουθάμπτον.
ΕΛΒΕΤΙΑ
Κώστας Δημητρίου (Βασιλεία): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-0 επί της Γιουνγκ Μπόις, εντός έδρας.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ετάρ.
Γιάννης Κάργας (Λέφσκι Σόφιας): Βασικός στο ισόπαλο 1-1 εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπερόε.
Δημήτρης Χαντάκιας (Τσέρνο Μόρε): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 4-1 επί της Μπότεφ Βράτσα.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Μπήκε στο 81ο λεπτό της νίκης επί της Χόβεντ με 2-0.
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Χόβεντ.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Άρκα Γκντίνια.
Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Είδε από τον πάγκο το 1-1 με την Άρκα Γκντίνια, εκτός έδρας.
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Μπρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-1 στην έδρα της Ντιναμό Μινσκ.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλας (Νέφτσι): Μπήκε στο 77ο λεπτό του εκτός έδρας 0-0 με την Σεμπάλ.
Τάσος Παπάζογλου (Ζίρα): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 3-0 στην έδρα της Καμπάλα.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Βασικός για 64 λεπτά στο εκτός έδρας 0-0 με την Λίβινγκστον.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Παναγιώτης Κονέ (Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Βασικός στην ήττα με 2-0 από την Σίντνεϊ.